22.07.24
polski english deutsch rosyjski

Strona główna / Aktualności truckerskie / Daf XF 105 Międzynarodową Ciężarówką Roku 2007!!

Daf XF 105 Międzynarodową Ciężarówką Roku 2007!!

W czasie wieczornej gali odbywającej w Hanowerze podczas 61 Wystawy Pojazdów Użytkowych IAA statuetka "Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2007" została oficjalnie przekazana Prezesowi Zarządu DAF Trucks Panu Addowi Goudriaanowi przez Przewodniczącego Jury Pana Andy Saltera.

DAF otrzymał tą najbardziej prestiżową nagrodę w świecie samochodów ciężarowych dla najnowszego pojazdu flagowego, tj. XF105, którego produkcja została zapoczątkowana w styczniu br. "Jest to dowód uznania dla całej naszej organizacji"- skomentował Aad Goudriaan. "Ale również dla naszych klientów, którzy każdego dnia dostarczają nam wiedzy jak uczynić najlepszą ciężarówkę jeszcze lepszą."

“XF105 jest produktem, który stanowi kontynuację reputacji marki DAF wynikającej z produkcji doskonałych pojazdów do transportu długodystansowego,”- wyjaśnił Przewodniczący Jury Pan Andy Salter w dowód uznania dla DAF XF105.


Ta kategoria pojazdów jest w dalszym ciągu największym i najważniejszym segmentem rynku samochodów ciężarowych w Europie. Żeby odnieść sukces rynkowy w tym sektorze należy sprostać wyśrubowanym wymaganiom zarówno kierowców jak i operatorów flot. XF105 został zaadresowany do obydwu tych grup klientów w imponującej formie

W słowie wyjaśniającym do oddanych głosów przedstawiciele jury podkreślili wrażenie wywołane silnikiem MX, który oferuje doskonałe osiągi kierowcy przy jednoczesnej obietnicy obniżenia ogólnych kosztów w czasie całego okresu użytkowania pojazdu przez operatora. Ponadto poprawki jakie inżynierowie DAF wykonali we wnętrzu kabiny nowego XF105 przemówiły do jury.

DAF zawsze był dumny z faktu bycia blisko swoich klientów i to podejście jest doskonale zilustrowane przez długą listę korzystnych zmian w detalach, które inżynierowie wprowadzili w wyniku uwag otrzymanych od kierowców i właścicieli flot. To jest ten rodzaj zwracania uwagi na szczegóły, który spowodował, że XF105 otrzymał najwięcej głosów.

XF105, wprowadzony wiosną 2006, otrzymał 38% głosów z 19 krajów europejskich reprezentowanych w jury Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku.

żródło: www.etrucker.pl

Oferta dnia: