22.07.24
polski english deutsch rosyjski

Домой / Весточка

Весточка

Nowe, wyższe taryfy za autostrady w Niemczech od 01 stycznia 2008

W dniu 07.11.2008 Bundesrat, izba wyższa niemieckiego parlamentu zatwierdziła wzrost opłat za przejazd autostradami w Niemczech w przyszłym roku, obowiązujący od 01 stycznia 2009

 

Ciężarowe płacą za autostrady

Szykują się zmiany w systemie opłat drogowych. Ministerstwo Infrastruktury chce, by od lipca ciężarówki płaciły nawet 2,50 zł za kilometr. Przewoźnicy zapowiadają, że skierują samochody na alternatywne trasy.

 

PZU podwyższa OC

PZU podwyższa OC, inni ubezpieczyciele analizują sytuację

 

Koniec bezterminowych praw jazdy

Co 15 lat będziemy wymieniać prawa jazdy, ale nie będzie się to wiązało z ponownym zdawaniem egzaminów - wynika z projektu ustawy o kierujących pojazdami, do którego dotarła Gazeta Prawna. Ministerstwo Infrastruktury kończy prace nad projektem, w którym istotną zmianą co do obecnie obowiązujących przepisów, jest wprowadzenie kilku podkategorii prawa jazdy dla motocyklistów.

 

Nowe przepisy dotyczące lusterek w ciężarówkach

Od kwietnia 2009 r. wszystkie samochody ciężarowe powyżej 3,5 ton Dopuszczalnej Masy Całkowitej będą musiały być wyposażone w lusterka panoramiczne i lusterka krawężnikowe, zapewniające kierowcy szersze pole widzenia.

 

Koniec winiet?

Już w lipcu mogą zniknąć ryczałtowe opłaty za korzystanie z dróg. 300 tys. polskich ciężarówek będzie płacić za autostrady, ale za darmo jeździć po drogach ekspresowych

 

Zielone strzałki wracają !

Na skrzyżowania wreszcie wrócą zielone strzałki do warunkowego skrętu w prawo.

 

TIRY na TORY

Opinia publiczna mamiona jest hasłem „tiry na tory”. Jest to wizja bez szans na powodzenie. Nie jesteśmy bogatą Szwajcarią i nie stać nas na dopłacanie do tego typu transportu.

 

Scania mniej szwedzka!

Koncern Volkswagen poinformował w poniedziałek(10.03.2008), iż w ramach transakcji opiewającej na co najmniej 17,6 mld koron szwedzkich (1,8 mld euro) stanie się największym udziałowcem wytwarzającej samochody ciężarowe szwedzkiej spółki Scania.

 

Alians VW, MAN i Scanii coraz bliżej?

Po długiej dyskusji i serii niepowodzeń Volkswagen wreszcie porozumiał się z producentem pojazdów użytkowych, firmą Scania i wkrótce przejmie pakiet większościowy akcji szwedzkiej marki. Na chwilę obecną Niemcy są gotowi zwiększyć swój udział do 68,6%. Coraz bardziej możliwe jest powstanie aliansu trzech firm z branży pojazdów użytkowych Scanii, MAN-a i brazylijskiego oddziału pojazdów użytkowych VW.

 

Daf XF 105 Międzynarodową Ciężarówką Roku 2007!!

W czasie wieczornej gali odbywającej w Hanowerze podczas 61 Wystawy Pojazdów Użytkowych IAA statuetka "Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2007" została oficjalnie przekazana Prezesowi Zarządu DAF Trucks Panu Addowi Goudriaanowi przez Przewodniczącego Jury Pana Andy Saltera.

 
Автомобиль дня: